Mobil Ödeme Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Mobil Ödeme Açma Kapama Nasıl Yapılır?
Mobil Ödeme Açma Kapama Nasıl Yapılır?

Çağımızın gelişen iletişim araçları sağlamış oldukları kolaylığın yanında dolandırıcıların da işini kolaylaştırmış gibi görünüyor. Eskiden sadece cebimizdeki nakit parayı çaldırma tehlikesi varken bugün ay sonunda gelen telefon faturanızda soyluluğunuzun farkına varabilirsiniz. Son günlerin dolandırıcılık araçlarından biri de telekomünikasyon şirketleri tarafından abonelerine sunulan Mobil Ödeme sistemi oldu.

Mobil Ödeme Nedir?

Operatörlerin siz müşterileri için çeşitli işyerleri ile yaptığı anlaşma sonucu kullanabileceğiniz bir ödeme sistemidir. Bu yöntem sayesinde, nakit para, kredi kartı veya başka araç kullanmadan, yalnızca gelen bir SMS i onaylayıp ödemenizi gelecek faturanıza yansıtabilirsiniz. Fakat bu kolay ödeme sistemi çeşitli şekillerde sizi yönlendirerek kötü niyetli kişiler tarafından dolandırma amacı ile kullanılabiliyor.

Mobil Ödeme Nasıl Kullanılır?

Kullanmış olduğunuz operatörün anlaşmalı olduğu bir işyerinden yaptığınız alışveriş sonunda, ödeme seçeneği olarak Mobil Ödemeyi seçtiğiniz zaman, işyeri internet üzerinden sizin telefonunuza bir SMS gönderir. Bunun yerine sizden bir numaraya SMS atmanızı ve gelen SMS i onaylamanızı isteyebilirler. Bu işlemin ardından ödemeniz bir sonraki faturanıza yansıyacaktır. Eğer hattınız faturasız ise ödemeniz TL bakiyenizden düşer.

Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hat sahibi iseniz hattınızı Mobil Ödemeye açmak için, “MOBILODEME KAYIT” yazıp 5555’e kısa mesaj atabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Ödeme servisi için maksimum aylık limit 500 TL’dir. Türk Telekom Mobil Ödeme servis bedeli her mesaj için 0,50 TL’dir.

Vodafone hattına sahip olanlar Mobil Ödeme açmak için, “MOBILODEME AC” yazarak 7878 e SMS atmaları durumunda hatları mobil ödeme kullanımına hazır olacaktır. Vodafone Mobil Ödeme ile alışveriş yapmanız durumunda göndereceğiniz ‘Onay SMS’i vergiler dahil 41 kuruştur. Mobil Ödeme ile yapılacak HGS yüklemelerinde ek olarak 1,65TL işlem ücreti yansıtılmaktadır. Tek Seferlik işlem limiti 100 TL’dir. Günlük işlem limiti 100 TL’dir. Aylık toplam işlem limiti 200 TL’dir.

Turkcell hattına sahip olan kişilerin kapalı olan Mobil Ödeme açma işlemi için Çağrı merkezini aramaları gerekmektedir. Turkcell Mobil Ödeme 6 aylık üyelik ücreti standart kullanım için 3,99 TL; Premium kullanım için ise 5,99 TL’dir.

Mobil Ödeme Nasıl Kapatılır?

Türk Telekom Mobil hattınızı Türk Telekom Mobil Ödemesine kapatmak için “MOBILODEME IPTAL” yazarak 5555’e kısa mesaj atabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Servisi, tüm aktif bireysel abonelere standart olarak açık olacaktır. Cep Cüzdan Mobil Ödemeni kapatmak için MOBILODEME KAPAT yazarak 7878’e SMS atabilirsiniz.

Türkcell aboneleri Hattınızı Mobil Ödemeye kapatmak için Müşteri Hizmetleri’ni yani 532 numarayı arayabilirsiniz.

Türk Telekom (Avea) Mobil Ödeme

Kullanmış olduğunuz hat mobil ödeme kullanımına açık değilse, bir defalık olmak şartı ile “mobil ödeme kayıt yazarak 5555’e kısa mesaj atarak açabilirsiniz. Türk Telekom Mobil Ödeme servisinde en fazla günlük limit 100 TL ve aylık limit 300 TL’dir. Onay SMS’i vergiler dahil 50 kuruştur.

Türkcell Mobil Ödeme

Oyun, Uygulama Marketi, Sosyal Ağ gibi Dijital İçerikler için tek işlem başına limit 100 TL ve aylık limit faturalı hatlarda 200 – 750 TL faturasız hatlarda ise 500 TL’dir. Fiziksel ürün ve hizmetler için toplam limit 70 TL’dir. Onay SMS’i 50 kuruştur.

Vodafone Mobil Ödeme

Hattınızı mobil ödeme kullanımına açmak için “MOBILODEME AC” yazarak  7878’e ücretsiz kısa mesaj atarak açabilirsiniz. Vodafone Mobil Ödeme ile tek işlem limiti ile günlük işlem limiti 100 TL’dir. Aylık toplam işlem limiti 200 TL’dir. Onay SMS’i vergiler dâhil 41 kuruştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.