Ananasın Faydaları Nelerdir?

Ananasın Faydaları Nelerdir?
Ananasın Faydaları Nelerdir?

Ananas: görünüş şekli ile pek çok meyveden farklı bir görünüştedir. Dış kısmı dikenli bir şekildedir, iç kısmı ise yumuşak ve sarı bir renktedir. Bütün mevsimlerde bu faydalı meyvemizi görebiliz. İnsan sağlığı açısından’da çok faydalı bir meyvedir ve bu makalemizde’de sizlere ananasın faydalarını ve ananas hakkında diğer tüm bilgileri sizlere sitemide yazacağız. Umarım işinize yarayacaktır.

Ananas aynı zamanda içerdiği kalsiyum (ca), potasyum (k) içerdiği için insan sağlığı içinde pek çok faydası’da olduğunu söyleyebiliriz.

Ananasın Sağlığa Faydası Nelerdir?

Ananasın içinde pek çok vitamin olduğu için saymakla bitmez diyebiliriz. Ananas aynı zamanda kanser önleyici ve sağlıklı dişlerden’de ibarettir. Her zamanki gibi kalp sağlığımıza’da çok faydalı bir meyvemizdir.

Ananas Hangi Hastalığa İyi Gelir?

Ananası bildiğimiz gibi pek çok faydası ve hastalıklara iyi geldiğini bilmekteyiz. En çok yaygın olan bu hastalık “Soğuk Algınlığı”na çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda öksürük içinde çok iyi olduğunu diyebiliriz. Ananas C vitamini içermektedir.

Ananasın Saç Dökülmelerine Karşı Özelliği

Ananasın içerdiği yüksek oranda C vitamini ile saçlarımızın dökülmemesine yardımcı olmaktadır. Suda çözülebilen bir vitamin kaynağı içermektedir. Taze bir şekilde içilen Ananas saç dökülmelerine karşı ciddi rol oynamaktadır.

Ananas Tansiyonu Önler:

Ananas tansiyonların düşmesine yardımcı olur. Hipertansiyon olan hastalara genellikle Ananas diyeti uygulanmaktadır. Tansiyonun dengelenmesi ve aynı zamanda kan basıncını’da dengelemiş olmaktadır.

Ananasın Bronşite Faydaları Nelerdir?

Ananas aynı zamanda Anti-İnflamatuar özelliği ile soğuk algınlığına iyi geldiği söylenmektedir. Aynı zamanda Bronş iltihabına iyi geldiğini ve azalttığını söylemektedir.

Ananasın İçerdiği Mineraller Hangileridir?

Ananasın içerisindeki mineraller
Kalsiyum 13 mg 1.3%
Bakır 0.110 mg 12%
Demir 0.29 mg 3.5%
Magnezyum 12 mg 3%
Manganze 0.927 mg 40%
Fosfor 8 mg 1%
Selenyum
0.1 µg
<1%
Çinko 0.12 mg 1%

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.