Kezzap Nedir? Etkileri | Kullanım Alanları | Zararlar

Kezzap Nedir? Etkileri | Kullanım Alanları | Zararlar
Kezzap Nedir? Etkileri | Kullanım Alanları | Zararlar

Kezzap denilince ne yazık ki ülkemizde farklı alanlarda ve silah göreviyle kullanıldığından tedirgin olmanız çok normal. Kezzap inanılmaz yakıcı etkisi ile bilinir. Cilde temas ettiğinde ciltte yanık izlerine neden olur ve bu yanık izleri tedavi edilse de ne yazık ki kalıcıdır.

Ülkemizde kezzap insanları yaralamada oldukça kullanılmaktadır. Keşke kezzap kullanımları için insan yaralamada suçlarında ağır cezalar uygulansa da özellikle kadınlar bu gibi kötü durumlarla karşı karşıya kalmasa. Ancak ne yazık ki ağır bir cezası bulunmamaktadır.

Kezzap kullanım alanı olarak geniş bir yelpazeye sahiptir. Özellikle temizlik alanlarında kullanılır. İçerisindeki güçlü ve inanılmaz etkili olan nitrik asit olarak bilinen maddenin de etkisiyle kuvvetli bir asit çeşididir. Kezzap çok tehlikeli bir asit çeşidi olmasına rağmen temizlik alanlarında inanılmaz fazla kullanılmaktadır. Hemen hemen neredeyse her yerde satışa sunulmaktadır.

Kezzap nedir?

Kezzap kimyasal alanlarda nitrik asit olarak bilinmektedir. İçerisindeki asidin kuvvetinden ve yakıcı olmasından insan vücudunda herhangi bir yere temas ettiğinde inanılmaz bir şekilde hem vücudu yakar hem de kalıcı izler bırakır. Kezzabın içerisinde hidrojen, oksijen ve azot bulunmaktadır.

Kezzap nerelerde kullanılır?

Kezzabın bu kadar üzerinde durulmasının nedeni içerisindeki bileşiklerinin kuvveti ve patlayıcı maddelerde kullanılmasıdır. Ayrıca kezzap gübre yapımında da kullanılmaktadır. Özellikle de hepinizin bildiği üzere veya haberlerde duyduğunuz üzere çoğu insan kezzabı akraba veya eşinin ya da yaralanmasını istediği kişinin üzerinde de kullanmaktadır.

İnanılmaz derece de kalıcı etki bıraktığından yüz veya vücudun herhangi bir yerine teması halinde yüz yanar ve tanınmaz hale gelir. Yaralar yani yanan bölgedeki yanık izleri ne yazık ki kalıcıdır. Hangi ilacı kullanırsanız kullanın deri bir daha eskisi gibi olmayacaktır.

Kezzabın etkileri nelerdir?

Yanan kişi ömür boyu bu izleri üzerinde taşır. Kezzap yaralarında günümüzün de teknolojinin gelişiminden dolayı ameliyatlar yapılmaktadır. Bu ameliyatlar inanılmaz uzun sürmektedir ve hastalar kimi zaman tedavi edilebilmektedir. Ancak her hasta da ne yazık ki aynı imkan olmuyor çünkü kezzabın yoğunluğunun ve hangi bölgeye temas ettiği önemli derece de etkilidir.

Ameliyat esnasında yine hastanın kendi vücudundan alınan yağlar tekrar yanık yerlere enjekte edilip bu şekilde ameliyat gerçekleşmektedir. Bir dönem inanılmaz derecede kezzap kullanımı artmıştı ve kezzap üretiminin durdurulacağı konusu gündeme gelmişti ancak ne yazık ki günümüzde hala üretimi devam etmektedir.

Kezzap yapılışında kimya uzmanları konsantrasyon oranını inanılmaz derece de düşürmüştür ancak ne kadar azaltırsa azaltılsın kezzabın etkisinde hiçbir değişiklik olmamıştır. Kezzap kullanımı tehlikeli olduğu kadar faydası da bir o kadar fazladır. Çünkü muhteşem bir mikrop öldürücü özelliğe sahiptir. Mikrop öldürücü özelliğe sahip olmasından dolayı temizlikte son derece tercih edilmektedir.

Kezzabı diyelim ki aldınız ve kullanmanız gerekiyor hem sizi etkilemeyecek şekilde hem de kesinlikle çocuklardan uzak tutacak şekilde muhafaza etmelisiniz. Çünkü renksiz olduğundan çocuklarda su izlenimi bırakabilir ve ciddi tehlikeye neden olabilir. Çocuklar şişede durduğunu gördüğünde su sanıp içebilir ve bu durum ülkemizde fazlasıyla yaşanmış bir durumdur.

Kezzabı içen çocukların büyük bir çoğunluğu yaşamını yitirmektedir. Çünkü solunum yollarından organlara ulaşması çok zaman almadığından tüm organlara ulaşıp yakmaktadır. Yaşamını yitirmeyen çocuklarda organ yetersizliğinden bir süre sonra hayatını kaybetmektedir. Bu yüzden kezzabı ne için veya hangi amaçla alırsanız alın çok dikkatli bir şekilde kullanmalısınız ve son derece çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmelisiniz. Aksi takdirde dikkat eksikliğinizden dolayı oluşacak sonuçlara ne yazık ki ömür boyu katlanmak zorunda kalırsınız.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.