Deniz Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Deniz Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir?
Deniz Suyunun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Sıcakların artmasıyla birlikte herkesin bildiği gibi deniz serinlemenin en doğal yoludur. Deniz suyu içerdiği maddeler sayesinde pek çok hastalığa şifa olarak bilinmektedir. Eski çağlardan bu yana deniz suyunun şifa verdiği bilinmektedir. İnsan vücudunda bulunan 84 maddelik vitamini deniz suyu kendi bünyesinde bulundurmaktadır.

Amino asitler, minarel tuzları ve eser elementlerden oluşan deniz suyu, en doğal şifa verici yöntemdir. Tüm uzmanlar tarafından denizin kirli, kanalizasyon atıklarının geçtiği yerden yüzülmesi çok faydalı olduğu bildirmektedir.

En önemlisi ise çocukların deniz suyuna girmesi çocuklar açısından çok faydalıdır. Yapılan araştırmalara göre deniz suyu insan vücudunda bulunan kana en yakın sıvı olduğu bilinmektedir.

Sülfat, kalsiyum, karbonat, magnezyum, klorür ve sülfat özellikleri insan sağlığı açısından şifa verici olarak bilinmektedir.

Tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat, çok güzel araştırma yapmışlardır. Yapılan araştırma şöyledir. Genel olarak denizde balık avına çıkan balıkçıların genel olarak olta ipinin keskin olmasından dolayı avcılar her zaman elini keser. Ama nedense kesilen yer hiçbir şekilde enfeksiyon yada iltihap kapmadan yara çok kısa sürede iyileşir. Fransa’da araştırma yapan biyolog Rene Quinton yaptığı araştırmalara göre deniz suyunun kan plazmasıyla aynı özelliklere sahip olduğunu ortaya çıkarır ve deniz suyunun şifa verici olarak kanıtladı.

Deniz suyu, içinde bulundurduğu kan plazması ve 104- ana element ve minarel içerir. Deniz suyu ciltteki açık olan gözeneklerden içeri girer ve oradan dolaşım sistemine girer ve vücuttaki fonksiyonları dengeler. Deniz suyu sadece fiziksel hastalara şifa verici olmaz. Psikolojik hastalıklarda da insanın stres ve sıkıntısını aldığı ve insanın kendini rahat hissetmesine neden olur.

Saçların kepeklenmesine neden olur:

Yüzdeki siyah noktalardan kurtulmak için deniz suyu çok fazla etkilidir. Deniz suyundaki tuz ve magnezyum sayesinde saçlardaki kepeklenmeyi bitirir ve deriyi canlılaştırır. Genel olarak deniz suyu tüm estetik ve güzellik sektörlerinde sürekli olarak kullanılmaktadır.

Kan dolaşımını hızlandırır ve mideyi rahatlatma özelliği

Deniz suyu özellikle vücuttaki mantar ve yaralardan arındırma özelliği konusunda çok faydalı ve şifa vericidir. Dişler içinde deniz suyu çok faydalıdır. İçinde bulundurduğu saf tuz sayesinde dişlerin ağrısını dindirir.

Asıl Faydaları:

Deniz Suyunun Faydaları ve Zararları

Deniz Suyunun Faydaları ve Zararları

  • Ayak kokusu gidermek için çok faydalıdır.
  • Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır.
  • Deniz suyunda bulunan magnezyum sayesinde insan bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Diş ağrılarında çok faydalıdır.
  •  Enfeksiyonlara karşı çok fazla etkilidir.
  • Deniz suyu yapılan araştırmalara göre insan kanına en yakın sıvı olduğu ıspatlanmış ve insan için çok faydalı olduğu da kanıtlanmıştır.

Deniz suyu eski çağlarda beri şifa verici olarak kullanılmaktadır. İnsan vücudunda bulunan 84 maddeyi içinde bulundurup deniz suyu, insanlar için vitamin deposudur.

Not: Saçlarda kırılma ve dökülmelerinde yaz aylarını getirdiği sıcaklıklar yaz aylarının en tehlikeli aylardır. Deniz suyu ve güneşin insan saçına zarar verdiği bilinir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.